Bemutatkozás

Óvodánk a település központjában helyezkedik el. Óvodánk fenntartója Okány Község Önkormányzata. Épülete korszerű, akadálymentesített, a mai kor és az óvodás gyermekek igényeinek megfelel. Az intézmény 75 gyermek óvodai nevelését teszi lehetővé. Az épületben 3 csoportszoba működik, valamint egy jól felszerelt tornaszoba. Minden csoportszobához kiszolgálóhelyiségek tartoznak. A csoportszobákból nyíló teraszok lehetővé teszik a gyerekek szabad levegőn való tartózkodását az év bármely szakában. Az épületet zöld övezet veszi körül, udvara tágas, füvesített, mozgásfejlesztő játékokkal van felszerelve. A nevelési program a Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Programra épül, melyet, a helyi sajátosságokat, céljainkat figyelembe véve készítettük el. 7 felsőfokú végzettséggel rendelkező főállású óvodapedagógus látja el a nevelő-fejlesztő munkát. Ebből 1 fő óvodavezető irányítja a nevelőmunkát a szakmailag és szervezetileg önálló intézményben. A pedagógiai munkát segítő munkatársak - 3 fő dajka és 1 fő pedagógiai asszisztens. Óvodánkban három szakmai munkaközösség működik, Vizuális Munkaközösség, Hagyományőrző Munkaközösség és a Térségi Munkaközösség, mely összefogja a kistérség Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Programmal dolgozó óvodáit. MOTTÓNK: Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és eszét, szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi, csak játszik. De mi már tudjuk mire megy a játék. Arra, hogy e világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle. (Varga Domokos)
Elsődleges szempontunk, hogy gyermekeinket az elfogadás, tisztelet, szeretet, megbecsülés és bizalom övezze. - Azonosulunk a programunk alapelveivel, feladataival, céljaival. - Változatos tevékenységi formák biztosításával a gyermeki személyiség sokszínű és differenciált fejlesztése a célunk. - Legfontosabb számunkra a játszó gyermek tisztelete, szeretete. - Az óvodai nevelés sajátos eszközeivel törekszünk az esélyegyenlőség biztosítására, a hozott hátrányok kompenzálására. - Tisztelettel és figyelemmel fordulunk a szülők felé, saját nevelési céljainkat és feladatainkat a családi nevelés kiegészítéseként tervezzük meg. - Bízunk egymás tudásában, figyelünk egymásra, - munkánkat hittel és meggyőződéssel végezzük.